Lapkričio 4 dienos rytą didžiulis būrys matematiką mėgstančių Žemaitijos mokinių susirinko Viešojoje įstaigoje Pranciškonų gimnazijoje į penkioliktąją jubiliejinę komandinę jaunųjų matematikų olimpiadą profesoriaus V. Liutiko prizui laimėti. Antrą kartą olimpiada vyko vadovaujantis naujais nuostatais: jaunieji matematikai varžėsi 3-4 gimnazijos klasių ir 9-10 (1-2 gimnazijos) klasių grupėse. Dėl pagrindinių prizų: „Didžiosios pelėdos“ ir „Mažosios pelėdos“ kovojo po dešimt kiekvienos grupės komandų ne tik iš Kretingos rajono gimnazijų, bet ir iš Klaipėdos, Palangos, Gargždų, Plungės, Šilutės rajono gimnazijų ir pagrindinių mokyklų. Mokinių komandos tradiciškai sprendė 10 uždavinių, kuriuos 9-10 (1-2 gimnazijos) klasių grupei parengė Šiaulių universiteto Informatikos ir matematikos katedros lektorė Karolina Piaseckienė, o 3-4 gimnazijos klasių grupei – profesorė dr. Roma Kačinskaitė. Abiejų amžiaus grupių komandos galėjo surinkti daugiausiai 40 taškų.

                      Apyligė kova vyko dėl „Mažosios pelėdos“ – vieno taško persvara, antrus metus iš eilės, nugalėtojais tapo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos 1-2 gimnazijos klasių mokinių komanda. Galima manyti, kad „Mažoji pelėda“ visam laikui gali išskristi Į Klaipėdą. Surinkę 30 taškų antri liko VšĮ Pranciškonų gimnazijos jaunieji matematikai, o garbingoje trečioje vietoje, surinkę 24 taškus, – Salantų gimnazijos komanda. Vyresnieji 3-4 klasių gimnazistai iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos buvo nepralenkiami ir „Didžiąją pelėdą“ laimėjo surinkę 33 taškus. Antra vieta atiteko Salantų gimnazijos komandai surinkusiai 25 taškus, dviem taškais atsilikusi Kretingos J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos komanda užėmė trečią vietą.

                      Prizines vietas laimėjusias mokinių komandas olimpiadai rengė: Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos  mokytoja ekspertė Vilija Šileikienė ir mokytoja metodininkė Roma Petrošienė, VšĮ Pranciškonų gimnazijos mokytoja Violeta Baltūsienė, Salantų gimnazijos mokytoja Aida Leilionienė ir vyr. mokytoja Vilma Gedvilienė, Kretingos J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokytojas ekspertas Vytautas Narmontas. Visi dalyviai ir juos rengę mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis, o prizininkai vertingais rėmėjų prizais.

Aušra Bončkienė

Kretingos rajono matematikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

 

  • Bendr_Liutiko.tinkl
  • Liutiko
  • Liutiko7
  • Liutiko8
  • Liutiko9
  • Liutiko_3
  • Liutiko_4
  • Liutiko_5
  • Liutiko_6

 

Toogle Left

PRISIJUNGIMAS

Gyventojų perspėjimas