Spausdinti
Peržiūros: 801

Mokinių savivaldos stiprinimui skirtoje konferencijoje „Demokratija mokykloje: misija įmanoma“ penktadienį dalyvavusi laikinai einanti švietimo ir mokslo ministro pareigas Audronė Pitrėnienė pažymėjo, kad labai svarbu užtikrinti, jog mokiniams svarbūs klausimai būtų sistemingai aptariami ir įgyvendinami.

„Nuosekliai veikianti mokinių savivalda, mano nuomone, yra labai svarbu. Tai skatina mokinių pilietiškumą, stiprina visą mokyklos bendruomenę, - kalbėjo A. Pitrėnienė. - Tik bendradarbiaudami galime sukurti stiprią mokinių savivaldą, todėl labai svarbu stiprinti savivaldybių vaidmenį, jų ryšį su mokyklomis. Neimituokime darbo – tuomet ir mokinių savivaldos veikla bus sėkminga.“

Konferencijoje dalyvavo už mokinių savivaldas atsakingi savivaldybių specialistai, jaunimo reikalų koordinatoriai, mokinių savivaldų kuratoriai, mokinių savivaldų, Lietuvos moksleivių sąjungos bei Lietuvos mokinių parlamento atstovai. Jos metu kalbėta apie demokratijos mokyklos bendruomenėje apraiškas, taip pat pristatytos bendradarbiavimo rekomendacijos tarp savivaldybėse ir mokyklose dirbančių mokinių savivaldų kuratorių, demokratinės mokyklos požymiai, kiti gerieji pavyzdžiai.

Originalus straipsnis