2017 m. lapkričio 10-12 dienomis Lenkijos Kielce mieste vyko Europos jaunučių 14-16 m. čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės garbę gynė kretingiškiai Edvardas Petrauskas ir Edvinas Gerasimenko. Į šį Europos čempionatą susirinko beveik 200 dalyvių iš 20 Europos šalių. Po atkaklių kovų komandinėje šalių įskaitoje Lietuva tapo stipriausia čempionato rinktine, o Edvardas prisidėjo aukso medalio prie šio pasiekimo.

Europos čempionu lengviausioje svorio kategorijoje - 50 kg tapęs viešosios įstaigos   Pranciškonų gimnazijos mokinys Edvardas Petrauskas. Pirmoje kovoje shodanietis nugalėjo ukrainietį Petrenko Aleksandr, pusfinalyje įrodė savo pranašumą prieš šeimininką Piotr Barvicki, o finale taip pat po labai atkaklios kovos ir pratęsimo, kovos paskutinėmis sekundėmis efektingu kojos smūgiu pelnė tašką bei Europos čempiono vardą, kovoje prieš ukrainietį Anton Khutornenko.

Garbingai kovojo ir visai ne daug iki prizininkų pakylos pritrūko Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazistui Edvinui Gerasimenko, užėmusiam 5-8 vietą. Edvino kategorija buvo itin konkurencinga, norint tapti čempionu, reikėjo laimėti net penkias kovas, kadangi čia varžėsi 18 dalyvių. Shodanietis laimėjo pirmas dvi kovas prieš kovotojus iš Armėnijos ir Ukrainos, bet trečioje kovoje nusileido lenkui.

Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneriai Aivaras Baltmiškis ir Lukas Kubilius, džiaugiasi istoriniu Edvardo pasiekimu. Tai yra pirmas karatė kiokušin aukso medalis parvežtas į Kretingą. Esant didelei konkurencijai toks aukštas pasiekimas yra itin didelis įvertinimas, kadangi to link buvo eita nuosekliu bei nuoširdžiu darbu net 9 metus. Patekti į Lietuvos rinktinę yra didelis pasiekimas. Tam reikia tapti Lietuvos čempionu. Konkurencija Lietuvos čempionate yra itin aukšta. Norint užlipti ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio, tenka įveikti 3-4 varžovus.

Shodaniečiai dėkoja Kretingos rajono savivaldybei, Švietimo ir Kūno kultūros ir sporto skyriams už nuolatinę pagalbą ir paramą ugdant jaunuosius sportininkus.

Lukas Kubilius

Kretingos karatė kiokušin klubo „Shodan“

prezidentas

  • Kokiusin_2017_1_m
  • Kokiusin_2017_2_m
Toogle Left

PRISIJUNGIMAS

Gyventojų perspėjimas