2018 m. kovo 21 d. Kretingos sporto mokykla aidėjo nuo smagaus vaikų klegesio, linksmų padrąsinančių šūksnių, nes čia vyko Kretingos rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų sportinių žaidynių renginys Metimo į krepšį varžybos. Susirinko dešimties rajono švietimo įstaigų vaikų komandos.

Varžybas organizavo Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogų komanda. Susirinkusius vaikus smagiai pasveikino futbolo ir krepšinio kamuoliais apsirengusios auklėtojos Vaida Adomavičienė ir Agnė Stuopelienė. Varžyboms nuteikė vaikų komandų žaismingai pristatyti sportiniai šūkiai.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė  į varžybas susirinkusiems vaikams linkėjo,  kad jų metimai į krepšį būtų taiklūs, o svarbiausia, kad visi gerai nusiteikę pasportuotų ir pajudėtų. Vaikus pasveikino bei sėkmės varžantis dėl taikliausių metikų titulo linkėjo ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus  vyriausioji specialistė Asta Pocienė.

Varžybose iš kiekvienos švietimo įstaigos dalyvavo komandos po 10 priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų (5 berniukai ir 5 mergaitės). Kiekvienas komandos vaikas 2 minutes iš pasirinktos pažymėtos vietos metė kamuolį į krepšį. Teisėjų komanda (lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja Ieva Tamašauskienė, logopedė Gitana Domarkienė ir krepšinio treneris-sporto mokytojas Vytautas Šližius), atidžiai stebėjusi vaikų metimus, fiksavusi ir susumavusi rezultatus, varžybų pabaigoje paskelbė nugalėtojus. Taikliausia metimo į krepšį komanda paskelbta lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ komanda, įmetusi kamuolį į krepšį 101 kartą. 83 taškus surinko lopšelio-darželio „Pasaka“ komanda, 80 – Kretingos rajono Rūdaičių mokykla. Nominacija „Taikliausias dalyvis“ atiteko lopšelio-darželio Pasaka“ auklėtiniui Dovydui Latviui.

„Labai stengėsi visi vaikai. Pagauti varžybų dvasios, norėjo pasirodyti kuo geriau, tad iš tiesų, galima sakyti, kad visų darželių komandos yra laimėtojos, nes sportavo. Matėsi, kad yra atsakingi už savo komandą, palaikė vienas kitą. O tai labiausiai ir džiugina“, apibendrindamas varžybų rezultatus kalbėjo treneris Vytautas Šližius.

Kamuolio metimo į krepšį varžybos yra vienas priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų Sportinių žaidynių renginių. Nuo 2017-2018 m. m. priešmokyklinio amžiaus vaikų komandoms sudaryta galimybė dalyvauti estafečių „Linksmi ir vikrūs“, futbolo „5X5“, šaškių ir kamuolio metimo  į krepšį varžybose. Sportinių žaidynių varžybose gali dalyvauti visos rajono mokyklos, vykdančios priešmokyklinio ugdymo programas. Žaidynėmis siekiama paskatinti kuo daugiau vaikų sportuoti, formuoti mokyklų bendruomenių teigiamą požiūrį į kūno kultūrą, skatinti prigimtinį vaikų poreikį judėti, sudominti sportine, fiziškai aktyvia veikla, populiarinti įvairias sporto šakas, organizuojant sporto varžybas.

Žaidynes organizuoja Kretingos rajono savivaldybės administracijos švietimo skyrius, partneris yra Kretingos sporto mokykla. Sportinių žaidynių varžybas organizuoja ir vykdo vis kita ugdymo įstaiga.

Kretingos rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų kamuolio metimo į krepšį varžybų rezultatus rasite čia:.

Neringa Mikaločienė,

Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Toogle Left

PRISIJUNGIMAS

Gyventojų perspėjimas