Vienas svarbiausių ikimokyklinio ugdymo siekių – paskatinti kuo daugiau vaikų sportuoti, formuoti jų teigiamą požiūrį į kūno kultūrą, skatinti kuo daugiau judėti, sudominti sportine, fiziškai aktyvia veikla. Siekiant šio tikslo, Sporto mokykloje buvo suorganizuotas Kretingos rajono ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių sportinis renginys – Metimo į krepšį varžybos, į kurias susirinko aštuonių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.

Varžybose dalyvavo Kretingos rajono Salantų lopšelio-darželio „Rasa“, Kurmaičių pradinės mokyklos, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos, lopšelių-darželių „Pasaka“, „Žilvitis“, „Žibutė“, „Ąžuoliukas“ komandos, kurias sudarė po 10 priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų (5 berniukai ir 5 mergaitės). Dalyvius žaismingai pasveikino renginį organizavusios lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogės: sportiškai nusiteikę kiškis (logopedė Gitana Domarkienė), meška (mokytoja Vaida Adomavičienė) ir voveraitė (mokytoja Svajonė Razmuvienė), kurie susirinkusiems vaikams linkėjo linksmai ir draugiškai parungtyniauti. Direktorė Zita Domarkienė linkėdama vaikams taiklių metimų, ragino juos, kad labai nenusimintų, jei kamuolys ne visada gerai kris į krepšį. Varžybų dalyvius pasveikino ir Sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas, kuris patikino, kad sportas yra svarbi gyvenimo dalis, ir jei vaikai įpras sportuoti nuo mažens, tikrai augs ir sveikesni, ir labiausiai savimi pasitikintys, nes būtent sportas ugdo ir valią, ir drąsą, ir ištvermę. Kad kamuolys kuo geriau kristų į krepšį, patarimų vaikams davė šios mokyklos krepšinio treneris  Arimantas Mikaločius ir pademonstravo, kaip tinkamai nusitaikyti ir mesti kamuolį.

Varžybos prasidėjo smagiais komandų paruoštais sportiniais šūkiais, kurių svarbiausia mintis buvo, kad sportuoti yra ne tik sveika, bet ir labai smagu, o sportuojant galima ir susidraugauti. Vėliau kiekvienos komandos narys po 3 minutes metė kamuolį į krepšį. Teisėjų komanda (lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mokytojos Birutė Lukošienė ir Sigita Lubienė bei treneris A. Mikaločius), fiksavo metimų taškus ir, susumavusi rezultatus, varžybų pabaigoje paskelbė nugalėtojus. Taikliausia metimo į krepšį komanda paskelbta Simono Daukanto progimnazijos priešmokyklinukų komanda, įmetusi kamuolį į krepšį 68 kartus. 63 taškus surinko lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ komanda, 59 – lopšelio-darželio „Žibutė“ ugdytiniai. Taikliausias Metimo į krepšį varžybų dalyvis buvo lopšelio-darželio „Žilvitis“ auklėtinis Lukas Mažeika, kuris įmetė kamuolį į krepšį daugiausiai kartų.

Nors varžybose ne visoms komandoms sekėsi vienodai gerai, nors kamuolys ne visada taikliai krito į krepšį, bet visos komandos yra laimėtojos, nes vaikai labai stengėsi, palaikė vienas kitą, padrąsino draugiškais šūksniais, o svarbiausiai – sportavo. Be abejo, labai svarbu ugdyti vaikų gebėjimus draugiškai varžytis, siekti gerų rezultatų, bet ne mažiau svarbu sudominti vaikus sportu, skatinti juos draugiškai ir smagiai sportuoti.

2018-2019 mokslo metais jau įvykdytos estafečių „Linksmi ir vikrūs“, vaikų šaškių „Mažieji šaškininkai“ ir kamuolio metimo į krepšį varžybos, kurios yra dalis Kretingos rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų sportinių žaidynių.

2018-2019 mokslo metų Kretingos rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų sportinių žaidynių rezultatai po estafečių „Linksmi ir vikrūs“, vaikų šaškių „Mažieji šaškininkai“ ir kamuolio metimo į krepšį varžybų.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Mikaločienė

Toogle Left

PRISIJUNGIMAS

Gyventojų perspėjimas