Sėkmingai rajone vykdoma neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) veikla, finansuojama tikslinėmis Europos Sąjungos finansinės paramos lėšomis. 2019 metais šiai veiklai vykdyti Kretingos rajonui skirta 164 088 Eur. Lėšų suma vienam vaikui/vienam mėnesiui peržiūrima du kartus per metus.

2019 metais Kretingos rajone NVŠ programų veiklos finansavimas skirstomas į vasario–gegužės ir rugsėjo–gruodžio mėnesių laikotarpius. Vaikams siūlomos sporto, muzikos, šokio, technologijų, krašto pažinimo, socialinių įgūdžių formavimo ir gilinimo krypčių NVŠ programos. Kretingos miesto ir rajono mokyklose bei kitų institucijų erdvėse 37 NVŠ teikėjų vykdomų NVŠ programų veiklose dalyvavo 7–18 metų amžiaus 1374 vaikai. 2019 m. vasario–gegužės mėn. laikotarpiu NVŠ veiklos lėšų suma vienam neformaliojo švietimo veiklos programoje dalyvaujančiam vaikui buvo 15 Eur per mėnesį.

Džiugu tai, kad į vykdomas NVŠ programas įtraukiami ir Kretingos miesto, ir rajono mokyklų mokiniai. Vidutiniškai po 700 vaikų iš miesto ir rajono mokyklų dalyvauja NVŠ veikloje. Akcentuotina ir tai, kad NVŠ programų veiklos neapsiriboja mokyklų ar kitų institucijų kabinetais, salėmis. NVŠ teikėjai suplanuoja ir vykdo vaikams įvairias pažintines išvykas, varžybas, konkursus, koncertus ir kitą, kūrybiškumo lavinimo ir savęs pažinimo veiklą.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius bendradarbiauja su rajono NVŠ teikėjais organizuojant saviraiškos renginius visuomenei. Š. m. birželio 15 d. Kretingos muziejaus erdvėse vyko teatralizuota šventė „Vaikystės svajonių slėnis“. Jos metu tradicinių amatų kiemelyje veikė keramikos, burbulų šėlsmo, spalvotų veidukų, šventės apyrankių, spalvų žaismo, robotikos ir kitos kūrybinės dirbtuvės, kurias vykdė rajono mokytojai ir NVŠ teikėjai.

Ateityje planuojama vykdyti įvairius NVŠ programų plėtros renginius.

2019–2020 mokslo metais NVŠ programų veiklos finansavimas prasidės rugsėjo 16 d.

Rajono 7–18 metų vaikus, jų tėvelius (globėjus) kviečiame rinktis ir sudaryti sutartis su NVŠ teikėjais dėl finansavimo dalyvaujamoje NVŠ veiklos programoje Kretingos rajone iki rugsėjo 6 d. Detalesnė informacija apie vykdomas NVŠ programas pateikta čia.

Dėl dalyvavimo NVŠ programose, finansavimo ir sutarčių sudarymo su NVŠ teikėjais vaikų tėvai (globėjai) gali kreiptis į Švietimo skyriaus vyriausiąją specialistę Astą Pocienę, tel. (8 445) 78 934, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kviečiame naujus NVŠ teikėjus, pageidaujančius vykdyti NVŠ veiklos programas 2019 m. rugsėjo 16 d. – gruodžio Kretingos rajone, NVŠ programų paraiškasir prašymuspateikti Švietimo skyriui iki 2019 m. rugpjūčio 22 d.

Prieš pateikdami NVŠ programų paraiškas NVŠ teikėjai, ketinantys pretenduoti į NVŠ lėšas, turi būti registruoti Švietimo ir mokslo įstaigų registre (ŠMIR), o jų programos užregistruotos Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre (toliau – KTPRR).

Dėl NVŠ programos paraiškos rengimo, registravimo, mokinių registravimo ir kitais klausimais informaciją suteiks Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė, tel. (8 445) 78 934, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Asta Pocienė, Švietimo skyriaus vyr. specialistė

Toogle Left

PRISIJUNGIMAS

Gyventojų perspėjimas